Úvod

Kúpanie bábätka by malo byť nerušenou a zábavnou súčasťou vášho dňa. Rovnako ako detská masáž môže byť skvelým spôsobom, ako sa môžete spolu s bábätkom uvoľniť a pripraviť sa na spánok.

Naozaj nemusíte bábätko kúpať každý deň, vaša pôrodná asistentka či lekár môžu odporúčať kúpanie len dvakrát či trikát týždenne a zvyšovať frekvenciu s pribúdajúcim vekom dieťaťa. Tvár a ručičky bábätka by ste však mali umývať aspoň dvakrát denne pomocou jemného detského bezmydlového hypoalergénneho prostriedku JOHNSON'S® Baby kúpeľ na celé telo aj vlásky.

Plienkovú oblasť je takisto nutné udržiavať v čistote a treba ju chrániť krémom proti zapareninám, ktorý aplikujte pri každom prebaľovaní. Kúpanie bábätka by malo byť nerušené a zábavné, takže ak máte náročný, hektický deň, najprv si na chvíľku sadnite a uvoľnite sa.

Vždy je lepšie bábätko kúpať pred jedlom, samozrejme, ak nie je príliš hladné. Kúpanie príliš skoro po jedle nemusí byť pre bábätko príjemné. A zároveň majte na pamäti, že nikdy nesmiete nechať bábätko pri kúpaní samotné!