Ako bábätko utierať

1. Upokojte bábätko. Najprv napusťte do umývadla teplú vodu, ak treba, pridajte ešte viac teplej vody. Chvíľku sa k bábätku prihovárajte a upokojte ho. Vyzlečte ho iba do plienky a zabaľte do uteráka.
 
2. Očká. Pridržujte bábätku hlavičku a jemne ho utrite okolo očí chumáčikom vaty namočeným v teplej vode. Výhodou vatových tampónov je, že nepúšťajú chĺpky. Na každé očko použite nový vatový tampón a vždy utierajte od vnútorného kútika von. Ak dieťa nemá karpiny, očnú oblasť netreba utierať. Oko ako také neumývajte.
 
3. Tvár. Použite vlhký vatový tampón či mäkkú frotírovú rukavicu a utrite bábätku ústočká, noštek a celú tvár v smere od stredu von. Sústreďte sa na oblasť za uškami, pod bradou a záhyby na kŕčiku. Do uška ani do nošteka nikdy nič nestrkajte. Jemne osušte.
 
4. Vlásky. Nechajte bábätko zabalené v uteráku, ramenom mu podložte chrbátik a rukou pridržujte hlavičku zozadu. Voľnou rukou navlhčite vlásky bábätka frotírovou rukavicou. Naneste malé množstvo jemného detského umývacieho prostriedku, ako napr. JOHNSON’S® Baby kúpeľ pre celé telo a vlásky s unikátnym zložením, ktoré nedráždi oči, a jemne masírujte pokožku hlavy. Na hlavičke vášho bábäka je mäkké miesto (tzv. fontanela), kde ešte nedošlo k zrastu lebečných kostí. Jemné dotýkanie a umývanie tejto oblasti nie je nebezpečné. Opláchnite bábätku vlásky a umývací prostriedok umyte. Bábätko položte, jemne mu vysušte hlavičku a potom mu na ňu natiahnite kapucničku, aby mu bolo teplo.
 
5. Plienková oblasť. Hlavičku aj hornú časť telíčka nechajte zakrytú uterákom, zložte plienku. Umyte plienkovú oblasť čistou vodou a jemným čistiacim prostriedkom či špeciálnymi vlhčenými obrúskami: dievčatká utierajte vždy spredu dozadu. Neobrezaným chlapcom umyte penis a oblasť genitálu, predkožku nepreťahujte. Takisto umývajte v smere spredu dozadu.
 
6. Ochrana. Kým bábätko oblečiete, môžete ho natrieť jemným detským prostriedkom, ktorý hydratuje pokožku a dodá bábätku príjemný pocit. JOHNSON'S® Baby telové mlieko je hypoalergénne a dostatočne jemné, takže sa hodí na použitie na pokožku bábätka. Takisto je dobré naniesť krém proti zapareninám v plienkovej oblasti, aby ste predišli vzniku plienkovej vyrážky. JOHNSON'S® Baby krém proti zapareninám poskytuje jemnú a šetrnú ochranu. 
 
7. Obliekanie. Teraz bábätko oblečte a zabaľte ho do zavinovačky, aby ste ho zahriali. Priviňte si bábätko k sebe a užívajte si spoločnú chvíľku.