Krok 2: Masáž

Druhý krok, upokojujúca masáž, je úžasným spôsobom, ako dodať bábätku pocit bezpečia. Dieťatko cíti vašu lásku a je pripravené ísť spať. 
 
Masáž môže pomôcť pochopiť a reagovať na reč bábätka a je skvelým spôsobom, ako dodat vášmu maličkému pocit bezpečia a istoty. Výskum ukázal, že detská masáž je prínosná aj po zdravotnej stránke, a takisto je skvelým momentom, keď sa medzi vami tvorí puto.
 
Neexistuje len jediný spôsob, ako bábätko masírovať, riaďte sa svojou intuíciou a vyskúšajte masážne techniky odporúčané v našej príručke nižšie a čoskoro zistíte, čo vám obom najlepšie vyhovuje. 
 
Pred tým, než bábätko oblečiete do pyžamka, naneste si do dlaní malé množstvo detského telového mlieka, ako napríklad JOHNSON’S® Baby telové mlieko pre dobré spanie, a jemne ho vmasírujte do pokožky bábätka.
Je vždy dobré mať na pamäti, že masáž je niečo, čo robíte spolu so svojím dieťaťom, skôr než niečím, čo mu robíte.
 
Návod na to, ako masírovať bábätko, uvedený nižšie, vám pomôže nájsť vyhovujúcu techniku, aby bola masáž pre vás aj pre vaše dieťatko maximálne prínosná. Zároveň pri nej budete posilňovať puto, ktoré medzi vami vzniká.
Návod na masáž nájdete v našej príručke o detskej masáži.
 

Teraz ste pripravení na krok 3!