Niektoré často kladené otázky

„Keď bolo preukázané, že tieto výrobky sú rovnaké alebo aspoň rovnako efektívne ako čistá voda, čo je teda výhodou používania tohto výrobku oproti čistej vode a vatovým tampónom?“

  • Čistá voda neumýva efektívne a v skutočnosti môže byť mierne dráždivá, zvlášť pokiaľ ide o tvrdú vodu1–3
  • Navyše, okrem toho, že JOHNSON’S® Baby vlhčené obrúsky Extra Sensitive efektívne čistia, sú pre mamičky tiež veľmi praktické.

„Príručka NICE odporúča zdravotníckym profesionálom, aby na umývanie pokožky novorodencov odporúčali iba vodu a vatové tampóny. Súhlasíte s tým?”

  • Spoločnosť Johnson & Johnson verí, že je dôležité propagovať spôsob umývania, ktorý je preukázateľne prispôsobený potrebám novorodencov. Poznatky z týchto štúdií by mali poskytnúť rodičom istotu správnej voľby pri používaní testovaných výrobkov JOHNSON’S® Baby, a tiež preverený bezpečný variant k umývaniu čistou vodou.
  • Tieto dôkazy by mali byť oznámené rodičom zdravotníckymi profesionálmi, aby sa rodičia mohli informovane rozhodnúť.

„Aký bol vzťah s Johnson & Johnson a Manchesterskou univerzitou v súvislosti s touto štúdiou?“

  • Spoločnosť Johnson & Johnson túto klinickú štúdiu financovala, ale dizajn štúdie i jej spracovanie bolo vykonané nezávisle multidisciplinárnou skupinou expertov.
  • Štúdia bola monitorovaná nezávislou komisiou pre monitoring dát tvorenou externými odbornými spolupracovníkmi Manchesterskej univerzity.
  • Klinický tím mal voľnú ruku v publikovaní výsledkov štúdie, nech by bol výsledok akýkoľvek.
  • Preto bola štúdia vykonávaná celkom nezávisle od Johnson & Johnson.

Ak sa chcete spojiť s JOHNSON’S® Baby, zašlite nám, prosím, e-mail na adresu: [email protected].

Vaša otázka bude zodpovedaná kvalifikovanou  odborníčkou na výrobky radu JOHNSON’S® Baby.

1. Gelmetti, C. Skin cleansing in children. JEADV 2001;15 (Suppl 1):12–15.

2. Walters, R. M., Fevola, M. J., LiBrizzi, J. J., Martin, K. Designing cleansers for the unique needs of baby skin. Cosmetics & Toiletries 2008;123:53–60.

3. Blume-Peytavi, U., Cork, M. J., Faerhemann, J., et al. Bathing and cleansing in newborns from day 1 to the first year of life: recommendations from a European round table meeting. J Eur Acad Dermatol Venereol 2009;23(7):751–9.