Starostlivosť o pokožku

Pokožka vášho bábätka je omnoho jemnejšia a je celkom iná ako pokožka dospelého jedinca, a preto potrebuje zvláštnu starostlivosť. Táto sekcia poskytuje tipy a rady, ktoré vám pomôžu udržiavať pokožku vášho dieťatka bábätkovsky hebkú a zdravú.

Pokožka novorodenca

Pokožka novorodeného bábätka je iná ako vaša a potrebuje zvláštnu starostlivosť. Tu sa dozviete, prečo je pokožka vášho bábätka taká dôležitá, ako sa...

Čítať viac

Meniaca sa detská pokožka

Ako vaše bábätko rastie, je potrebné začať sa o pokožku starať inak, ako keď bolo bábätko maličké. Pretože je dieťatko aktívnejšie, je pravdepodobné, že za ním budete neustále behať s obrúskami a budete sa ho snažiť udržiavať čisté. Možno sa už snaží samo kŕmiť – čo je síce ďalší krok na jeho ceste k nezávislosti, ale zároveň spôsob, ako sa poriadne zababrať! Pretože dieťa častejšie umývate, musíte dbať na to, aby jeho pokožka zostala hydratovaná a zdravá.

Čítať viac

Ekzém a suchá pokožka

Ekzém postihuje až jedno z piatich detí. Je teda možné, že sa s týmto pomerne bežným ochorením budete musieť potýkať aj vy. Kľúčom k úspechu je udržiavať pokožku čo najviac hydratovanú a pri liečbe sa riadiť radami odborníkov.

Čítať viac