Meniaca sa detská pokožka

Štúdie ozrejmili, ako veľmi sa detská pokožka líši od pokožky dospelých. Detská pokožka je „aktívnejšia“ než pokožka dospelých jedincov – neustále a veľmi rýchlo sa vyvíja. Ľahšie reaguje na dráždivé látky, na zmeny teploty aj zmeny vlhkosti. Preto je potrebné pokožku svojho dieťaťa chrániť pred zmenami prostredia a nešetrnými čistiacimi prostriedkami. Treba tiež dbať na to, aby bola jeho pokožka riadne hydratovaná, čím sa prirodzená bariéra udržuje zdravá a chráni pokožku proti baktériám a iným infekciám. 
 
Keď teraz umývate ruky aj ústočká svojho dieťaťa častejšie, je čas zvoliť iný umývací prostriedok, taký, ktorý obnovuje hydratáciu a zároveň šetrne čistí jeho pokožku. JOHNSON'S® Baby zvláčňujúci kúpeľ bol špeciálne vyvinutý s kvapkou detského oleja pre šetrné čistenie a hydratáciu pokožky vášho dieťaťa.
 
Po každom umývaní vždy použite hydratačný prostriedok. Pokožka vášho dieťaťa rýchlo absorbuje vodu, ale rovnako rýchlo ju stráca. Preto je pravidelná hydratácia pokožky dieťaťa dobrým spôsobom, ako zabrániť jej vysúšaniu.
 
Príjemný spôsob, ako kontrolovať zdravie pokožky vášho dieťaťa, je prostredníctvom masáže. Dáva vám príležitosť prejsť celý povrch jeho telíčka a skontrolovať, či nie je niekde suchá či zaparená. To však nie je jedinou výhodou, ktorú masáž prináša: ako vaše dieťa rastie a prekonáva vývojové zmeny, masáž mu môže pomôcť tieto prechody lepšie znášať. Rastúcemu dieťaťu poskytuje masáž emocionálne a fyzické výhody:
 
  • Upokojí ho, keď je rozrušené – ukázalo sa, že masáž obmedzuje cirkuláciu hormónu kortizolu v krvnom obehu.
  • Zvyšuje jeho zmysel pre pocit pohody – ukázalo sa, že masáž stimuluje tvorbu endorfínov, ktoré môžu zdvihnúť dieťaťu náladu.
  • Pomôže uvoľniť vetry a zápchu – hladením bruška môžete dieťaťu pomôcť uvoľniť vzduch.
  • Uvoľňuje napätie spôsobené napr. prerezávaním zúbkov.
  • Uvoľňuje svaly rúk a nožičiek.
  • A samozrejme mu pomáha rozvíjať s vami blízky a dôverný vzťah.
Detská masáž môže mať upokojujúci a relaxačný efekt aj pre vás, a pocit, že váš dotyk je pre dieťa upokojujúci, vám môže robiť radosť a dodá vám sebavedomie ako rodičovi. Nezabúdajte však sledovať signály svojho dieťaťa. Tie vám napovedajú, či sa mu masáž naozaj páči. Takisto dbajte na to, aby ste na masáž používali hydratačný krém či telové mlieko. Dobrou voľbou je JOHNSON'S® Baby telové mlieko a JOHNSON'S® Baby olej. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek prípravok, prídete na to, že masáž vášho dieťaťa je skvelým spôsobom, ako budovať puto medzi vami a uchovávať jeho pokožku zdravú.
 
POZNÁMKA: Nemasírujte dieťa, ak je choré či ak bolo práve očkované – oblasť vpichu môže byť stále podráždená.
Ako dieťa porastie, jeho pokožka sa bude rýchlo meniť. Tiež sa veľmi líši od vašej – potrebuje extra ochranu, ktorá ju udržuje čistú, hydratovanú a zdravú. Majte na pamäti, že zdravá pokožka nie je len estetickou záležitosťou. Zdravá, riadne hydratovaná pokožka tvorí bariéru proti baktériám a iným infekciám. Preto chráňte zdravie pokožky vášho dieťaťa na celý život. 
Viac informácií o detskej masáži nájdete v príručke o masážach.